Jakub Chrudina - fotoblog

Silvestrovský výšlap na Filipku

Mapa trasyNa Silvestr roku 2014 jsem měl naplánovaný další výšlap na hory. Den předtím jsem byl na Smrku, nebyl jsem si moc jistý, že ráno vstanu a bude se mi chtít. Lehká trasa, Těšínské Beskydy, tedy vlakem do Návsí a na Filipku, kde si dám oběd a sestoupím do Hrádku či Bystřice. Mělo by být krásné počasí, ale to mělo být už na Smrku.

Večer si vše nachystám, ale ráno v 8h to nevypadá zrovna na hezké počasí. Kašlu na to, říkám si a zalezu zpět do pelechu. V 9h mě ale budí táta, ať se kouknu ven…a tam je krásně.

Změna plánu, jedu. Pojedu vlakem v 11h, v Návsí jsem ve 12h na Filipce ve 13h. Snídám, mám spoustu času…a pak mi ujede autobus a já zoufale chytám na minutu přesně vlak v Suché. Hezký začátek, ale počasí je takové, že by mě mrzelo sedět doma.

V Návsí koukám, že počasí je hezké i na horách a pomalu stoupám na Filipku, občas fotím. Paráda, oproti Smrku lehárko. Akorát se pak trošku zatahuje. Dojdu na Filipku, tam podle očekávání narváno.  Objednám si jídlo, pivo a sedám veku. Oběd na sněhu 🙂

Rozhoduji se, že sestoupím mě neznámou trasou do Nýdku a pak se uvidí, buď chytnu autobus do Bystřice, nebo těch pár km dojdu pěšky. Vyrážím a nelituji, mírné klesání, ze začátku pár výhledů, do toho zasvítilo slunko. Pak sestoupím do lesů a s focením pro dnešek končím, ale to mi nevadí.

Oproti včerejšku je daleko tepleji, mrzne, ale tak nějak příjemně. Sestupuji, nejsem unavený, pohoda. Dojdu do Nýdku a koukám na mobilu, jak mi jedou vlaky. A najednou vidím autobus. Jenže vlak, co mi jede teď, stejně nestihnu. A čekat hodinu na nádraží? To se raději krásně projdu pěšky a stihnu vlak za tu hodinu!

Pokračuji tedy pěšky, koukám, jak se lidé sjíždí na Silvestra a jak se v domech okolo chystají na oslavy a je mi fajn. Po dlouhé době skvělý Silvestr, který si užívám. Dojdu do Bystřice, minu hezký dřevěný kostel, který budu muset jednou pořádně nafotit. A už jsem na nádraží a za chvilku tu je vlak.

Narvaný k prasknutí, tohle je horší, než celý výšlap 😀 Do Těšína ale vydržím, tam přestup a za chvilku jsem v Suché. Krátká procházka a zhruba v 18h jsem doma. A večer? Fotky, zajdu za mámou a už, abych se vracel domů na půlnoc. A pak před 1h spokojeně usínám… 🙂

Štítky: ,