Jakub Chrudina - fotoblog

Zima 2018 v Beskydech a Jeseníkách a můj fotografický restart

Jak je vidět tady na blogu, mém Facebooku i ZONERAMA, focení jsem od jara 2015 moc nedal. Blogu jsem se nevěnoval od podzimní dovolené 2015 už vůbec. Příčin bylo více.
Státnice, práce, stěhování do vlastního…

Rozhledy z Ropičky Rozhledy z Ropičky

 

Když si všechno trošku sedlo, přišla loni chtěná změna práce. Od prosince 2017 jsem nastoupil na soud a i když zodpovědné práce je i tady dost, oproti místy vražednému tempu minulého zaměstnání je to přece jen značný rozdíl.

U Kotaře U Kotaře

 

Postupně se objevovala chuť začít zase fotit. Sice i předtím byly občasné momenty, kdy jsem foťák vytáhnul, jak je vidět na právě přidaných článcích, sepsaných dodatečně za toto období. Ale bylo pramálo chuti sedět doma za počítačem a něco sepisovat. Toho jsem měl dost z práce. To se ale teď za posledního půl roku začalo měnit.

U Kotaře U Kotaře

 

Navíc postupně opadla svatá vášeň začátečníka pro nový koníček, střílení a zbraně. I když dále je to pro mě obrovské hobby a ze značné míry životní styl, tak chuť být na střelnici, jak to jen jde, co unese účet a na úkor ostatního, už opadla.

Pohled do údolí Morávky z  Příslopu Pohled do údolí Morávky z Příslopu

 

No a počátkem tohoto roku přišel poslední impuls. Honza a Tomáš, dva kamarádi, se kterými jsem v minulosti byl už na Kněhyni nebo Rozsutci, mě v lednu vytáhli jednou na hory. Kratší výlet do Beskyd, na Prašivou a Kotař, ale založilo to kupodivu tradici.

U Kotaře U Kotaře

 

Když nemohl Tom, jeli jsme s Honzou ve dvou a tak jsem většinu zimních víkendů strávil na horách a pochopitelně s foťákem. Navíc Tom nás vytáhnul do Jeseníků (o tom bude další článek) a ten výlet se náramně podařil, i skrz počasí. Takové fotky jsem dlouho nepřinesl.

Pohled ze Švýcárny do Česnekového dolu Pohled ze Švýcárny do Česnekového dolu

 

To mě nakoplo a i když samozřejmě další tři výlety stálo počasí za prd, stejně už jsem v tom byl zpátky. Navíc jsem díky jednomu dobrodružství v Jeseníkách objevil kouzlo sněžnic, zase něco nového.

Někdy se nedaří... Velká Kotlina v Jeseníkách, tady jsme se museli otočit... Někdy se nedaří... Velká Kotlina v Jeseníkách, tady jsme se museli otočit...

 

S příchodem jara se frekvence chození na hory trošku zmenšila, ale stejně počítám k dnešku od začátku dubna celkem pět výletů. Což není nějaká super sláva, ale není to zase málo.

Rozhledy z Ropičky Rozhledy z Ropičky

 

No a nakonec přišlo i k přezbrojení z Nikonu D90 na malinký mirroless Olympus OM-D E-M10 II. Doba pokročila a pro mé focení tenhle prcek nabízí vše, co potřebuji. A oproti Nikonu je malý a lehký, skvěle se nosí, člověk o něm ani neví. Navíc nabízí vymoženosti, díky kterým je focení tak nějak zábavnější.

Soumrak na Malém Jezerníku Soumrak na Malém Jezerníku

 

Takže ve zkratce, jsem zpět! A těším se na nové zážitky s foťákem na krku, ať už v -20°C, nebo v tropických 35°C (prosím osud raději za těch -20°C 🙂 ). A stejně tak se těším, jak pak budu sedět za počítačem, popíjet kafe a vzpomínat na ně při sepisování článku na blog. Mohu jen doufat, že se lidí postupně naučí zase chodit na tyhle stránky.

Na Kamzýku Na Kamzýku

 

Štítky: ,