Bouřkový západ slunce nad Havířovem

První červnový víkend co se týče počasí příliš povedený nebyl. V sobotu bylo zataženo, chvílemi pršelo, když jsem si večer šel odjet svých denních 25 km na kole, nakonec jsem ujížděl bouřce (v kombinaci s alergickým záchvatem, který na mě přišel, a tudíž značnými dýchacími potížemi úchvatná věc, každému doporučuji vyzkoušet 🙂 ).

Neděle vypadala poněkud lépe, ale k večeru se začaly kupit mraky a vypadalo to, že v noci něco opět přijde. Byl jsem u na baráku u mámy a ten leží na úpatí Bludovického kopce (přes něj vede silnice z Havířova na Těrlicko), tzv. Bludovičáku. Z něj je pěkný rozhled na Havířov.

P6062099

Když jsem se asi o půl deváté chystal na cestu domů, obloha na západě byla úplně oranžová a kupily se na ní bouřkové mraky. Něco, co se jen tak nevidí. Protože jsem měl u sebe foťák, neváhal jsem, vydal se “ po hlavní” na vrch kopce a pokusil se udělat pár záběrů.

P6062078

Bohužel jsem u sebe neměl stativ, expozici jsem nastavil manuálně a doufal, že to s tou 1/25 a 1/30 nějak vyjde a že to udržím. Pár fotek opravdu celkem vyšlo, bohužel, kdybych se mohl rychleji přemisťovat po kopcích okolo Havířova a měl stativ, byly by to fotografické žně, ale takhle díky aspoň za to málo.

P6062090

Ironií je, že až, když jsem se blížil k domovu, spadlo pár kapek, o chvíli později přišel krátký slejvák, pak dlouho nic a pak to vypadalo, že přijde ona bouřka – ale nakonec se někde asi zapomněla. Pouze v noci ještě trošku sprchlo…

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..