Když jsem počátkem září dostal možnost zajet si jen tak zadarmo do Chorvatska, byť ani ne na týden, neváhal jsem ani vteřinu. V Chorvatsku jsem byl naposledy v roce 2000, takže jsem se k moři moc těšil. Navíc u nás nastával podzim a kdo by si nezajel teď užít léta?

A tak jsem se pobalil a ve středu 10. září vyrazil na pár dní do Dalmácie. Letecky z Ostravy – Mošnova do Splitu a pak již autem do Promajny. Přijeli večer, ale to mi nebránilo jít zkontrolovat, jestli je voda v moři mokrá a slaná 🙂

A pak se projít s ministativem po pobřeží, znovu si zaplavat a pak sedět na pláži, poslouchat moře a pak koukat na seriál. Na hotel jsme se vrátil až po půlnoci, komu by se chtělo dovnitř, když může sedět na pláži u moře, cítit vůni borovic a slyšet moře?

Ve čtvrtek jsem si šel Promajnu prohlédnout z světla. Bohužel, již od rána bylo jasné, že nebude zrovna hezky. Zataženo, foukal vítr. Prošel jsem se po pobřeží, došel až na do rybářského přístavu a díval se na Biokovo, které přes mraky nebylo skoro vidět.

Kolem oběda přišel déšť. Co déšť, pravý tropický liják. A ten trval s přestávkami až do odpoledne. Pak to vypadalo, že se počasí vylepší. Strýc jel do Bašky Vody a mě vzal sebou, zpět jsme chtěli jít pěšky po promenádě, prý hodina chůze. Jenže když jsme seděli v autě, začalo zase pršet. Déšť už ale netrval dlouho a tak jsem nakonec z Bašky šel opravdu pěšky a ani jsem nezmoknul. Večer ještě skočit do moře a opět večer na pláži.

Prohlédněte si také