Chorvatsko – Promajna

Krvavica a Gradac

V pátek ráno už bylo hezky a tak jsem se hodlal vypravit dále. Z Promajny jsem zamířil na Bratuš a dále na Krvavicu, kde začíná skalnaté pobřeží směrem na Makarskou. Tam jsem ale nedošel, musel jsem s vrátit zpět do Promajny, protože na odpoledne byl naplánovaný výjezd do Gradacu.

To jsem si nechtěl nechat ujít, už jsem věděl, že Gradac má i starou část města a právě ta mě zajímala. Ne apartmány, hotely, všechno novostavby a všechno pořád stejné, ale původní zástavba.

V Gradacu jsem se vydal prvně ke kostelu, který ční na kopci uprostřed města, nad starou čtvrtí. Od kostela jsem pokračoval na samotný vrchol kopce, kde je jednak vyhlídka na město a moře, jednak památník z dob 2. světové války. Výhled byl parádní a nelitoval jsem stoupání.

Další bod v programu byla procházka starou čtvrtí. Pomalu jsem klesala prohlížel si domy, většina z nich byla typická chorvatská kuča. Prostě to, co sem patří. Došel jsem až k moři, pak se podíval na přístav a už byl čas se vracet k autu.

Večer v Promajně byl vyplněný nálezem záhadného pavouka, který příliš nevzbuzoval důvěru a jestli je jedovatý nikdo nechtěl zkoušet.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..