25. 09. 2013

Z kraje podzimu se tradičně za Ostravou, na letišti v Mošnově (letiště Leoše Janáčka) uskutečňují Dny NATO, výstava (nejen) vojenské techniky. I když nosnou částí programu jsou vojenská letadla všech tipů, případně vrtulníky, je zde i těžká bojová technika, civilní stroje, zbraně…prostě snad vše z prostředí bezpečnostních složek a armády.

Do toho dynamické ukázky a především – letecká show. Tradicí se stávají skvělí Turci – tzv. Turkish Stars, létající na amerických stíhačkách F5. Letos jsem se konečně rozhoupal a dny NATO navštívil.

I když program byl chudší, než v loňských letech a počasí za moc nestálo, byl jsem nadšený. Strávil jsem zde sobotu i neděli a rozhodně nelituji. Byť co se focení letadel ve vzduchu týče, narážel jsem hodně na limity mého teleobjektivu, který je pro tuto disciplínu prakticky nepoužitelný díky pomalému autofokusu, i díky tomu, že je málo světelný a „krátký“.

Proto prosím při posuzování těchto fotek o shovívavost. No a co se týče fotek letadel na zemi, ač běžně neprovádím úpravy fotek mimo realitu, zde se to doslova nabízelo. Myslím, že tady to fotkám vyloženě sluší – a občas mám na takové „omalovánky“ také nárok 🙂

Prohlédněte si také