Štramberk, náš „Lašský Betlém“ je oblíbený cíl turistů nejen z okolí. Městečko leží na úpatí Beskyd, jeho největší dominantou je tzv. Štramberská trůba, věž zříceniny hradu Strallenberg.

Já tady byl naposledy poměrně dávno a tak jsem si na dušičky vzpomněl, že bych si mohl udělat výlet právě sem. Počasí bylo to odpoledně opravdu docela dušičkové, zatáhlo se, byl drobný opar. Ani mi to moc nevadilo, právě o to jsem docela stál.

V plánu jsem měl, že udělám nějaké fotky Štramberku z přilehlé Bílé Hory, případně z rozhledny na ní. Prošel jsem tedy z vlakové zastávky městem, udělal pár fotek a zamířil do kopce.

Jenže chyba, výhled na Štramberk je jen z pár míst. Ale nevadí, když už jsme tam byl, vylezl jsem i na rozhlednu, pak sešel na úpatí kopce a hledal místo, odkud by šly pořídit nějaké slušné záběry. Mezitím se počasí změnilo a obloha při zapadajícím slunci měla ten správný „říz“.

Prošel jsem část Štramberku, kterou moc neznám a našel ještě jedno zajímavé místo na fotku Trúby a také na kostelní věž a část náměstí.

Pak jsem prošel ještě uličkami pod Trúbou a zamířil na hrad. To už padala tma. Pokus o noční fotky ale zrovna dvakrát dobře nedopadl, možná na tom mělo zásluhu to, že začalo foukat, začala mi být zima a měl jsem už hlad :).

Zabalil jsem tedy foťák a zamířil do chaty dr. Hrstky, stojící přímo na hradě. A mohu jen doporučit, parádní, stylové místo! Sice nevaří, ale i ty ty topinky byly s dobrým pivem super. Rozhodně doporučuji navštívit!

Prohlédněte si také