Harrachov 2013

  • Rubriky příspěvkuKrajina
  • Komentáře k příspěvku0 komentářů

Vodopád Kamenice, Jakšín, Kamenec, Luboch

V sobotu si dávám opět volný den, navíc je šílené vedro. Večer si jdu zaplavat a chystám program na neděli. V neděli ráno vidím, že vedro je stále stejné. Stejně ale v 10h vyrážím na večer vybranou trasu, kolem říčky Kamenice přes její vodopád až na rozcestí Pod Jakšínem a pak přes Kamenec a Luboch až na Krakonošovu snídani.

Kolem říčky v lese se to dá, ale i tak je horko jako v tropech. Co chvíli na sebe i do sebe liju vodu a když dojdu k vodopádu Kamenice, rád dávám pauzu. Vodopád nemá české jméno, německé znělo Plochý vodopád. Zcela příhodné pojmenování…zdržím se tady dost dlouho, v chládku u vody je moc fajn. Jinak vodopád sám o sobě není opravdu nic moc, spíše zajímavost.

O kousek dále nad vodopádem dělám ještě jednu fotografickou zastávku a pak již najednou stojím na asfaltce na rozcestí pod Jakšínem.

A nastává peklo, protože po asfaltu půjdu zbytek cesty.  A bohužel, cesta vede po holinách. Ani výška nad 1000 m n.m. nepomůže, je to prostě peklo. Jsem rozhodnutý, že nedojdu až na Krakonošovu snídani, ale kus před jím, pod Lubochem sejdu po neznačené lesácké cestě do údolí Mumlavy, k vodě, do stínu… Jen tam ale dojít! K tomu mám zatím dost daleko.

Sice jsou z té prokleté asfaltky docela hezké výhledy (byť na focení nic moc), ale nic z nich nemám, brzy asi chcípnu na přehřátí. Navíc dochází voda… Zachrání mě až příchod k Lubošské bystřině. Naberu si do flašky vodu a dokonale se sliju studenou vodu. Paráda. Teď už se pokračuje lépe. Občas se poliju vodou a tak se to dá zvládnout až na odbočku oné lesácké cesty.

Za chvilku jdu lesem ve stínu a libuji si, oproti ohnivé výhni na asfaltce balada. Když dojdu dolů k Mumlavě, dám si chvilinku pauzu, udělám pár fotek Lubošské bystřiny a pak se kolem Mumlavy plazím domů do Harrachova.

Večer si zajdu zaplavat, vážně jsem to nutně potřeboval. Dnešek byl šílený – tropy, že nemám úpal se sám divím (asi zabralo důsledné pití a polívaní se vodou).

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..