Harrachov 2013

  • Rubriky příspěvkuKrajina
  • Komentáře k příspěvku0 komentářů

Dvoračky a Kotel

Pondělí proflákám, pořád je hic a navíc se má kazit počasí s mají přijít bouřky. Navíc včerejšek mě celkem zničil. Bouřky přijdou večer a stojí za to, aspoň se konečně ochlazuje.

V úterý ráno stále prší, tak spím dále. Chtěl jsem jít na Dvoračky, ale když je hnusně? Pak ale svítí slunko, jenže zase začne drobně pršet. Tak zajdu do obchodu nakoupit a vidím, že déšť je drobný, že se dá v pohodě jít. A nakonec poprchávat přestane a z mraků chvilkami vylézá slunko. Takže se balím a ve 12h vyrážím.

Pěšky vyjdu pod lanovkou na Čertovu horu a přes Čertovu pláň a Ručičky jdu na Dvoračky. Ač jsem s tím nepočítal, je na focení docela fajn počasí, chvilkami zataženo, chvilkami svítí slunko. A na obloze temné mraky.

Na Dvoračkách jsem v 15h, dávám si na oběd zde povinné borůvkové knedlíky. Sedím na terase a pozoruji počasí, váhám, co dál. Zrovna je zataženo, zase tak na déšť. Přesto mě láká pokračovat na Růženčinu zahrádku, podívat se na Kotel a pak jít na rozcestí U Čtyř pánů a známou cestou se vrátit domů. Nakonec se rozhodnu pro tuto variantu.

Při stoupání na Růženčinu zahrádku spadne pár kapek, v duchu si říkám, že když bude zle, musím dojít na rozcestí U Čtyř pánů a tam v boudě přečkat déšť. Ten se ale nakonec naštěstí nekoná. Naopak, počasí se lepší, na Růženčině zahrádce je krásně. Obloha jakou si můžu jen přát, světlo ideální.

Takže si rád udělám odbočku 1km na Harrachovy kameny, k výhledu na Kotel. Rozdělávám stativ, nahazuji větrovku, protože tu fučí jak na vídrholci a snažím se. Paráda! Pak se balím a vracím se zpět a pokračuji na Čtyři pány a dále na Snídani.

Ještě párkrát fotím a musím se kus cesty vrátit, samozřejmě již ve stoupání – ztrácím na batohu připnutou větrovku. Naštěstí jsem to zjistil poměrně brzy, ale stejně nadávám jako špaček.

Zbytek cesty ale už ubíhá bez problémů a já si jen rekapituluji, jaká je to sranda. Z dnešku jsme měl celkem strach, počasí se mi moc nezdálo, že bych něco nafotil, s tím jsme ani moc nepočítal. A ono – perfektní výšlap!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..