Jinovatka na Lučině

Po dlouhé době jsme se konečně zase dostal k focení. Na podzim jsem skončil koncem října no a zima se nějak nekoná. Těšil jsem se, že si zajdu během Vánoc na hory, ale nebylo o co stát. Pak jsem se těšil, že až ukončím zkouškové – a opět nic.

Ale minulé úterý jsem se ráno před 9h probudil a viděl, že venku je krásná jinovatka. Po pravdě, v únoru bych čekal něco úplně jiného, zimu, sníh. Ale prostě zima letos asi nebude (kromě pár dní, kdy jsem samozřejmě dokončoval zkouškové), takže člověk musí vzít zavděk vším. Vzal jsem foťák a vyrazil na Lučinu.

dsc_0004

A u řeky byla samozřejmě ještě větší zima a vypadalo to tam slibně. Pár fotek námrazy na trávě a přesouvám se dále. Míjím zamrzlé kaluže na rozježděné cestě a dostávám se k oblasti fotbalového hřiště, kde jsou u řeky vybagrované jezírka. Moc zajímavé místo.

dsc_0063

Divím se, že je zde docela silný led. U jednoho jezírka začíná najednou svítit zajímavě slunko, scenérie mě „praští“ do očí a námět na focení je tady.

dsc_0070

Když skončím, uvažuji, co dál. Nasnídat jsme se nestačil, je po 10h, mám docela hlad. Takže nakonec vylezu od řeky do města a zamířím směrem domů. Konečně zase pár fotek! Uvidíme, co přinese zbytek zimy. Trochu se bojím, na Velikonoce (které jsou etos až na konci dubna) si plánuji focení „kytiček“ a již úplně probuzené jarní přírody, výlety v ní, ale s tímhle počasí začínám mít strach, aby nebyly závěje sněhu!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..