Jizerky 2014

  • Rubriky příspěvkuKrajina
  • Komentáře k příspěvku0 komentářů

Okolo Zámků na Jizerku a Bukovec

Počasí stálo pořád za houby. Co chvíli déšť, pak chvilku slunko. Nakonec jsem nevydržel a až po 15 hodině vyrazil aspoň na krátký výlet.

Opět jsem mířil na Mýtiny a již v Harrachově jsem zmoknul a musel se na chvíli schovat po stromy. Pak déšť přestal a když jsem se blížil k Mýtinám, svítilo už slunko.

Mapa trasyZ Mýtin jsem zamířil na Kořenov, chtěl jsem projít po žluté turistické značce kolem vrchu Zámky a pak po modré dojít do osady Jizerka. Počasí se relativně umoudřilo, nepršelo a bylo střídavě pod mrakem, střídavě se dokonce chvílemi ukázalo slunko.

Na samotný vrchol Zámků jsem nedošel, protože v některých mapách je „ze žluté“ odbočka na vrchol nakreslená, ale v mapách od Seznamu, které mám na mobilu, zakreslena není. A ani si nejsem vědom, že bych odbočku minul. Takže nevím, jestli je otevřená. Možná, že jde o uzavřenou cestu, která zůstala zakreslena ve starých mapách. Trošku mě mrzí, že jsem na vrcholu nebyl, očekával jsem pěkný výhled a i počasí bylo příznivé focení. Ale nic se nedá dělat, třeba příště.

Došel jsem na křižovatku s modrou značkou a po ní došel na vrchol Bukovce. Pod sebou jsem měl osadu Jizerka. A akorát začalo svítit večerní slunce.

Zaváhal jsem, ale pak jsem sešel dolů do osady a prošel se. Byl by hřích si takovou příležitost k focení nechat utéct, říkal jsem si, když jsem balil foťák a nastupoval zpáteční cestu.

Ještě jsem využil nabídky v sympatické hospůdce U Pytláka Hennricha, ten den měli akci kafe a domácí štrůdl.

Z Jizerky jsem zamířil po asfaltce zpět do Kořenova, kde jsem chtěl u vlakového naráží chytit poslední autobus do Harrachova. Pěšky už se mi jít celou cestu nechtělo. Opět jsem neodhadnul čas, zpočátku se štval a pak zjistil, že mám velkou časovou rezervu. Normálka 🙂

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..