Kouzelné ráno u rybníka

  • Rubriky příspěvkuKrajina
  • Komentáře k příspěvku0 komentářů

Po dlouhé době jsem zase začal chodit s tátou na ryby. A tak se ocitám v úterý po 6h ráno u rybníků ve Střítěži. Chladno, všude lezavá mlha…takhle si to pamatuji! Fotoaparát jsem samozřejmě doma nenechal, krásu rán u vody znám dobře. A neudělal jsem chybu!

Sotva vyjdeme, potkáváme v u rákosí na chovném rybníku vodníka!

Vodník v mlze Vodník v mlze

Když dojdeme na ten správný „flek“, začíná akorát vylézat slunko a kreslí do mlha nad rybníkem. Vytahuji foťák a jdu se na chvíli věnovat focení, místo rybaření. A že je co fotit!

O půl sedmé vychází pomalu slunce... O půl sedmé vychází pomalu slunce...

Pak se vracím a akorát vidím, že slunce začíná osvětlovat i ostrov naproti našemu lovišti.

Slunce pomalu osvětluje již i ostrov uprostřed rybníku... Slunce pomalu osvětluje již i ostrov uprostřed rybníku...

Čímž s focením pro ten den hodlám skončit a věnovat se rybám. Po nějaké době se ale ozve v rákosí šustění a z něj vyběhne mezi nás myška. No, myška to nebude, to vidíme hned.

Myšice temnopásá Myšice temnopásá

Tipujeme s tátou spíše rejska (nakonec se ukázalo, že jde asi o myšici lesní, jak jsem vyčetl z knížky, ale pozor – díky komentáři jsem se posléze dozvěděl, že jde sice o myšici, ale myšici temnopásou, čímž děkuji!).

Ten mezi námi vesele pobíhá, vůbec mu nevadí naše přítomnost, jen sem tam odskočí zpět do rákosí, odkud ale zase po chvilce vylézá. Je až tak oprsklý, že očuchává tátovu botu!

To si přímo říká o fotku, takže Nikon ještě jednou lovím z pouzdra. Na rozdíl od rybářských úlovků, fotografické se docela povedly.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..