Okolo Hradišťa…

Buchlov

Na pátek máme nachystanou prohlídku hradu Buchlova a zámeckého parku v Buchlovicích.

Začínáme hradem. Největší radost z toho má Theoš, který je nadšený fanda velkého, devadesátiminutového okruhu prohlídky a každou návštěvu přesvědčuje, aby se na hrad s jeho doprovodem jela podívat a sám průběh prohlídky doslova žere. Jistě se již těší na další prohlídku! 🙂

Na hradě jsem již jednou byl, ale pěkně dávno, ještě na základní škole před takovými alespoň deseti lety. Tehdy se mi tam ale líbilo, takže jsme se docela těšil. Navíc – na nebude tady tak pekelné horko.

Uvnitř se pochopitelně fotit nesmělo, takže jen pár fotek z nádvoří a pak až hradeb. Na hradě zrovna probíhaly kovářské soutěže, ale na ty jsme už neměli čas a v tom vedru ani chuť.

Buchlovice

Další bod programu je již zmíněný zámecký park v Buchlovicích, kam se motorizovaně přesouváme. Je čím dál větší vedro, tropy hadra.

Navíc na místo přijíždíme přesně v poledne. Park u zámek je nádherný, ale v tomhle pařáku nějak nemáme náladu se zdržet dále, než je nezbytně nutné.

Svým focením lezu oběma asi pořádně na nervy, protože tu „nezbytně nutnou“ dobu pořádně natahuji. A výsledek stejně za moc nestojí – v poledne se prostě v létě nefotí.

Ale lepší, než nic. Přicházíme k rozpálenému autu, klíma nestíhá. Zážitek. V Hradišti skočíme na oběd – a dnes už nic. Původně jsme chtěli jít odpoledne zase plavat, ale nakonec zůstáváme doma. Zítra je taky den!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..