Okolo Hradišťa…

Rovnina

V sobotu začínáme program dopoledním koupáním v již známé štěrkovně. V tom horku, které stále je, ideální volba. Pak se vracíme domů na oběd a plánujeme, co dál.

Já jsem pro to jít se večer podívat nad Mařatice (část Uherského Hradiště, kde Theoš bydlí) ke kapličce Roch a dále směrem k rozhledně Rovnina, kde již jsme byli během minulé návštěvy.

Vzhledem k teplotě vyrážíme až v 19h večer a stále je pěkný hic.

Je ale ideální doba, kdy se dají udělat nějaké slušné fotky…ze začátku nic moc, slunce dokonce zaleze za mraky. Míjíme spoustu slunečnic, jdeme po písčitých polních cestách k rozhledně, když se počasí mění, slunce vylézá z mraků a rázem mám perfektní světlo!

To se samozřejmě snažím využitkovat, jak to jen jde. Na rozhlednu se, na rozdíl od minula, tentokrát dostaneme, takže se dostávám i k fotkám z výšky.

Pak již spěcháme zpět, rád bych stihnul západ slunce nad Buchlovkami. A daří se! Cestou ještě využívám nádherného podvečerního světla a dělám několik fotek v polích.

Dynamický rozsah čipu nestíhá, a tak fotím tři snímky s různou expozicí, které pak v PC spojím do jednoho – HDR. Kam se hrabou nepraktické přechodové filtry! Konečně jsem se dostal k slušnému focení, ne jen výletnickému cvakání.

Ironie je, že na kapličku opět nebylo světlo, takže se Theoš nechal slyšet, že mě holt bude muset pozvat ještě jednou. 🙂

A že slovy klasika všechno hezké má svůj konec, i tenhle výlet skončil.

V neděli ráno se balíme, loučíme, děkujeme Theošovi i jeho rodině za pohostinnost a v poledne nás Theoš veze na nádraží – a… KONEC!

Snad zase někdy příště. Je tady opravdu krásně, jen počasí bylo tak trochu vražedné. Touhle cestou ještě jednou díky, kamaráde a rád Tě Theoši uvidím u nás! A Tebe Tome samozřejmě taky 🙂

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..