Na dovolenou do Jeseníků, konkrétně do Ostružné, na kterou jsem se celé zkouškové těšil, jsme vyrazili v sobotu 23. 7. dopoledne. Tedy, já vlakem vyrazil z Havířova v 10:35 směr Ostrava-Stodolní, kde mě o necelou hodinu později nabírá Roman do auta.

Dále pokračujeme ve složení Roman, Pája a jejich asi rok a půl starý Honzíček. Ještě nějaké vyřizování v Ostravě, nákup v Tescu, kde si kupujeme i kuře na oběd, a už vyrážíme směr Ostružná. Za Hrabyní následuje obědová zastávka na výjezdu polní cesty. Potom už plynule pokračujeme až do Ostružné, kde jsme okolo 15h.

Po příjezdu se přihlašujeme v penzionu Pod Šerákem, Pavla dává malému oběd, a když Honzík baští, my si dáváme každý stylově 11° Šerák. První, ale zdaleka ne poslední :). Potom obhlížíme penzion, vybalujeme a zařizujeme se. Je to tady super, naprosto luxusní ubytování, které třem dospělým a jednomu špuntovi více než stačí.

Ochotný personál, čistý a stylový penzion, dobré jídlo, jak se ukáže později, super prostě. Fotku pro ilustraci si vypůjčuji přímo ze stránek penzionu, vlastní jsem nějak nenacvakal….

Je po 16h a rozmýšlíme se, co dneska dál. Počasí je krásné, všude jsou pěkné mráčky, zpod kterých svítí slunko. Večeře je ale od 18h do 18:30h, takže moc času ale nemáme. Nakonec se vydáváme jenom na procházku po Ostružné, do lesa okolo dnes již opuštěného a vyrabovaného hotelu, který Pavle připomíná horrorové domy. No, na mě a Romana až tak nepůsobil, spíš konstatujeme, že je ho věčná škoda.

S Honzíkem, kterého Roman veze v závěsném vozíčku ke kolu, se daleko nedostaneme, malý se probudí a chce ven. Takže se jen trošku projdeme po lese, kde se na chvíli rozházíme, já si fotím lesní zátiší, Pája a Roman hlídají Honzíka a koukají po hříbcích. Po chvilce to ale balíme a jdeme domů na večeři. Večer se domlouváme, co zítra, nakonec docházíme k tomu, že uvidíme ráno podle počasí.

Prohlédněte si také