Ostružná 2011 – Jeseníky a Rychlebky

  • Rubriky příspěvkuKrajina
  • Komentáře k příspěvku0 komentářů

Pondělí – Branná

V pondělí ráno nevypadá počasí povzbudivě, skoro hůř, než včera. Ale naštěstí, zatím neprší. U snídaně se domlouváme, že vyrazíme autem do Branné a prohlédneme si městečko. Projdeme Brannou, stále je zataženo, obloha plechová.

Poté se rozhodneme, že se půjdeme podívat na bunkry – část opevnění, stavěného ve třicátých letech. Ovšem nasměrovat se správným směrem nám pomůžou až místní. Stále je zataženo, začíná kapat, k optimismu mám celkem daleko.

Ale potom scházíme z hlavní asfaltky na polní a luční cesty a počasí se začíná lepšit. Krajina je tady nádherná a byly by odtud nádherné „pohlednicové“ fotky, jenže počasí zatím prostě nepřeje. Nacházíme malý bunkr – kulometné hnízdo, který je úplně zarostlý. Pavla ho jako první obsazuje, následuji ji já, zatímco Roman, který veze vozíček s Honzíkem, jde dále po cestě.

Tenhle bunkr rozhodně nevypadal na ten, o kterém mluvil místní domorodec – ten mluvil „o velkém bunkru v lese, kde se i vybírá vstupné a probíhají prohlídky“. Les vidíme, ale bunkr ani omylem…pokračujeme dál loukou, z jedné strany máme kravskou ohradu, z druhé les. Na kopci vidíme další bunkr, větší, než první a také daleko méně zarostlý a přístupný. Ale ani to nemůže být ten slibovaný.

Dojdeme k němu, vlezeme dovnitř, i když tma v něm nebudí v některých z nás moc důvěru :). Není tam nic, jenom bordel. Na bunkru Roman, který se tam vyškrábal, nachází dva slepýše. A rozhled je z něho taky hezký. Krajina je tu opravdu pěkná, ale počasí pořád nestojí za moc, i když se lepší.

Po přestávce se vracíme do Branné stejnou cestou. V dolní části louky se stává zázrak, mraky se trhají a vylézá slunko. Když přicházíme kolem hřbitůvku do Branné, je už krásně. Na náměstí se vydávají Roman s Pavlou a Honzíkem na oběd, já chvilku ještě odcházím udělat několik fotek. 

Česká ves

Už u oběda jsme se domluvili, že pojedeme přímo do České vsi, na ranč Orel, kde si Pája chce zajezdit na koni. Počasí je čím dál hezčí, začíná být přímo horko. Na místě zjišťuji, že si zde vybere snad každý. Koně vylučuji, čtyřkolky by mě sice trošku lákaly, ale raději se dohodnu se spolužákem a trošku mu odrovnám tu jeho :D.

Pája odchází na koně, Roman s Honzíkem procházejí komplexem a dívají se na seskoky na laně z plošiny. A já zjišťuji, že zde půjčují výborné luky. Neváhám a jdu si zastřílet. Po hrozné době držím zase v ruce luk. A ještě větší radost mám ze zásahů.

Roman se pro změnu rozhodl, že si zajde skočit…sebevrahům zdar! Hlavně, že se bojí výšek 🙂 Jsem pověřen focením, takže nasazuji teleobjektiv, nastavuji patřičně foťák a už práskám fotku za fotkou. A některé vyšly nad očekávání. Když Roman dostane po seskoku zdravou barvu, jdeme se ještě podívat na lanové centrum v lese a potom už je nejvyšší čas na cestu zpátky do Ostružné, abychom stihli večeři.

Na zítřek plánujeme výšlap na Šerák. Pája, Roman a Honzíček lanovkou, já pěšky a hezky přes Keprník a Vozku do Branné. Před půlnocí, kdy jdu spát, je nádherně.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..