Ostružná 2011 – Jeseníky a Rychlebky

  • Rubriky příspěvkuKrajina
  • Komentáře k příspěvku0 komentářů

Pátek – Rychlebské hory – Paprsek

V pátek ráno je krásně, okamžitě vím, že na Paprsek určitě půjdu. Nakonec zjišťuji, že nikomu dalšímu se moc nechce, takže jdu sám. Vyrážím ale dost pozdě, až po 11h.

Je až moc horko, po rozpáleném asfaltu do Petříkova je to až nepříjemná chůze. Ale zase je to fajn změna, jít jen tak v tričku a se slunečními brýlemi. Na obloze jsou nádherné mraky, které ale bohužel chvílemi stíní slunko. Stejně ale fotím pohled na Obří skály a Mračnou horu. Pak docházím k železničnímu přejezdu na trati Ostružná-Ramzová a mám před sebou nádherný pohled.

Procházím Petříkovem, který se mi líbí, taková hezká horská vesnička, a vcházím do lesů Rychlebek. Stále jdu po asfaltu, ale v lese není takové horko. Po modrém nebi se honí mohutné bílé mraky, chvílemi je pod mrakem, chvíli slunko doslova praží. Příjemná změna, oproti minulým dnům.

Pak opouštím asfalt a začíná prudké stoupání na rozcestí u Císařské lovecké chaty. Zrovna zase svítí sluníčko, a je krásně. Po chvíli se mi otvírá krásný pohled na Jeseníky. Pak pokračuji dál na Paprsek, horská cesta kopíruje vrstevnice, takže pohoda.

Dorazím na chatu, dávám si oběd a pozoruji, jak se počasí začíná lepšit. Navíc už je 15h, takže zpáteční cestu volím jinou, než jsem původně chtěl, vrátím se stejnou cestou až na rozcestí u Císařské lovecké chaty a pak sejdu po zelené do Ostružné.

Když vyrazím, spadne pár kapek, ale deštík rychle přejde. Za chvíli jsem na rozcestí, odbočuji na zelnou a lesní cestou mířím do Ostružné. Poslední den se opravdu vydařil. 🙂

V sobotu ráno je zase hnusně. Ale to mi už nějak nevadí, jedeme domů, kam dojíždíme po 15h, po cestě jsme se ještě zastavili v Zábřehu na Moravě u rodiny.  Dovolená je u konce, až na počasí to bylo super!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..