Podzimně-večerní Těrlická přehrada

V neděli odpoledne bylo docela hezké počasí, oproti sobotě neporovnatelné zlepšení. Akorát už docela zima. Nakonec jsem už nevydržel sedět doma a před 16h vyrazil s foťákem ven. Nazdařbůh, prostě někam směrem Životice přes lesopark. A pak, jak jinak, jsem zamířil na Těrlickou přehradu.

Dorazil jsem tady už docela pozdě, zhruba v 17h, ale podmínky ještě focení docela přály. Na Pacalůvce jsem viděl, že je tradičně na podzim odpuštěná voda a protože slunko, které se pomalu klonilo k západu, docela zajímavě osvětlovalo šíji, která se vždycky za nízkého stavu vody z přehrady vynoří, dal jsem prostor Olympusku, aby k tomu řekl taky svoje 🙂

pa160229

Prošel jsem se po známých místech a vzpomínal, jak jsem tady jako malý kluk chodil na ryby a jak v tuto dobu bývala přehrada několik let kvůli opravě hráze vypuštěná daleko více.

pa160236

Zanedlouho ale slunko kleslo ještě níže, osvětlení zmizelo, takže jsem se sebral a šel si sednout do oblíbené hospůdky V Zátoce na jedno „díkybohu hořké“ a něco na zakousnutí. Cestu domů autobusem jsem zavrhnul, takže jsem se pak ještě hezky prošel domů do Havířova a cestou konstatoval, že k večeru už je fakt kosa a u přehrady zvášť….

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..