Podzimní Krkonoše a Jizerky

  • Rubriky příspěvkuKrajina
  • Komentáře k příspěvku0 komentářů

Neděle – Velké kolo a Sněžné jámy

Ráno jsem vstal asi v 9.30, umyl se a skočil nakoupit. Obchod je naštěstí otevřený i v neděli dopoledne. Oproti původnímu záměru dnes zůstat doma, přes zataženou oblohu, nakonec stejně nevydržím a jdu na hory. 

Ve 13h odcházím a mířím kolem Mumlavy na Voseckou boudu. Kupodivu, tam přicházím už v 15h. Z Vosecké pokračuji dál, na Sněžné jámy. Zní to šílené, takto odpoledne vyrazit až tam, ale mám to spočítané. Do tmy se musím vrátit na asfaltku pod Voseckou, pak už dojdu v pohodě až domů.

Na pláních je pěkná zima, u Vosecké na svetr oblékám softshelku. Zatím neprší, občas mží. Ale na focení nic moc. Podzimní mraky a vítr, který je ale občas rozfouká a vykoukne slunko. Takže nakonec pár fotek udělám. Jako třeba přímo u Sněžných jam, nebo při zpáteční cestě u Violíku. Zpátky se mi jde dobře a jak vidím s předstihem, návrat za tmy se asi konat nebude.

A tak to i dopadlo, v 19h jsem u Mumlavského vodopádu a domů to mám necelou půl hodinu. Poslední úsek cesty sice už opravdu  jdu po tmě, ale to už jsem už skoro u baráku. Doma sprcha, večeře, čaj s rumem, postel a knížka… u které usínám!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..