Podzimní Prašivá

  • Rubriky příspěvkuBeskydy
  • Komentáře k příspěvku0 komentářů

Prašivá v Beskydech je taková pro havířováka „provařená“ hora. Máme to tam z města nejblíž, leží na frekventované cyklotrase a sám jsem ji jel nesčetněkrát. Ale pěšky jsem tam snad nebyl. On totiž dojezd vlaky či autobusy není ideální a bez auta jsem se tady dostal jen na kole. Situace se ale změnila, auto už mám.

A tak jsem se jednu říjnovou sobotu v roce 2016 rozhodl, že si udělám menší výlet. Venku to svítilo barvami, bylo krásně teplo, lehký podzimní opar. Za něco přes půl hodiny parkuji U Kohůtky pod Prašivou a začínám stoupat. Za nejprudším stoupáním se otvírá první výhled do kraje, přes vykácený průsek.

Pohled z úbočí Prašivé směrem na Lysou horu Pohled z úbočí Prašivé směrem na Lysou horu

Pokračuji dále, minu chatu, kde je hlava na hlavě. Mířím na samotný vrchol Prašivé a pak dál, směrem, na Kotař. Po cestě se připojují dvě lehce zmatené turistky, které hledají chatu Ateliér. Chalupa Ateliér. Nic mi to neříká, ale mobil věděl.

Protože holky zjevně nevěděly, kde vlastně jsou a kudy jít, a protože ta chalupa byla jen kousek od Kotaře a mě zajímalo, co to vlastně je (protože jejich vyprávění znělo zajímavě), doprovodil jsem je. A rozhodně nebyl zklamán, přesně naopak.

Mezi Prašivou a Kotařem Mezi Prašivou a Kotařem

Po obědě jsme nastoupili všichni tři zpáteční cestu. Holky měly auto taky pod Prašivou a zároveň už měly chození plné zuby, zjevně nebyly na hory zvyklé. Takže jsem na rozcestí Pod Čupelem uhnul na cestu, kterou znám z kola. Místo stoupání na Prašivou jsme horu pěkně obešli přes vyhlídku Nad Vysutým.

Počasí vydrželo, z mého pohledu lehká trasa, plná parádních výhledů.     

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..