Podzimní Těrlicko, jachting

Po týdnu jsem v sobotu opět zamířil na přehradu, na delší výlet už je odpoledne pozdě. Počasí bylo ale krásné, takže jsem si říkal, že se podívám do míst, kam běžně moc nechodím. I cestu jsem volil trošku jinak, než je běžně zvykem, prošel jsem se pěkně přes lesy až do Horní Suché a pak po cestě na Pacalůvku.

pa220458

Tam jsem se ale moc zdržet nechtěl, byl jsem tady minulý týden. Takže jsem jen zběžně prošel a zamířil dále, směrem k záchytné hrázi.

Cestou při obcházení zátoky potkávám v listnatém lese ježka, který se zastavuje a dokonce počká, až vyhrabu z batohu blesk – v lese už je šero…snad ho blýsknutí Metze moc nevystrašilo, tři fotky a dávám mu raději pokoj. Po chvilce vyrazí a mizí v houští, takže to asi tak strašné nebylo.

pa220482

Brzy vycházím z lesa u vleku vodních lyží – kdo zná aspoň trošku přehradu, tak hned ví, kde přesně jsem vylezl. Otevírá se mi pohled na volnou hladinu a vidím, že celá flotila plachetnic místního oddílu je na vodě. Akorát se točí dál odsud, poblíž loděnice.

Firebally v akci Firebally v akci

Vytahuji teleobjektiv a cvakám pár snímků, na Firebally s jejich typickým červeným znakem je krásný pohled, vzhledem k tomu, že je slušný vítr, po hladině doslova letí. Lituji opět, že jsem nezachoval rodinnou tradici, mohl jsem sedět na jednom z nich. Pořád doufám, že si jednou cestičku k jachtingu najdu.

Firebally v akci Firebally v akci

Koukám na plachetnice a uvažuji, že po břehu zkusím dojít až k zátoce u loděnice a dostat se na lepší „dostřel“. Nastává tedy cesta místy, kde jsem šel snad jen jednou. Taky není moc o co stát, jdu lesem kolem přehrady, vodu není vidět, nic hezkého. Aspoň ze začátku, pak vycházím zase na břeh, znovu se mi ukáže pohled na vodní pláň.

pa220528

Vítr ještě zesílil a zvedly se hezké vlny. Díky upuštěné vodě stojím na nedávno ještě zaplavených místech, stále jsou tady vidět základy domů, které se před napuštěním přehrady bouraly. Cvakám pár fotek a pokračuji směr loděnice.

pa220526

Když tady dorazím, vidím, že Firebally už z hladiny zmizely, zato se tady ale motá, a to doslova, spousta mě neznámých typů plachetnic (mé znalosti se točí čistě kolem tříd Fin, Pirát a dnes už naprosto neznámý Mlok, snad ještě Olympijská jola, Fireball a Belluga, víc toho neznám a nepoznám).

pa220556

Z břehu se ozývá nějaké zvonění a údery na gong, u loděnice je spousta lidí, to vypadá na uzavírání sezony a zamykání přehrady. Lepší počasí si nemohli vybrat, je krásné podzimní odpoledne.

pa220561

Lodě se pomalu motají stále kolem loděnice, napnutou mají jen kosatku, takové pomalé korzování. Vytahuji foťák a pořizuji pár záběrů.

Ve spojení s podzimním odpoledním světlem, barevnými břehy vynikají lodě na hladině krásně. Po chvilce balím fidlátka a mířím zpět domů. Další fajn flákání kolem přehrady to bylo a pohled na „Těrlickou flotu“ byl fajn zpestření.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..