Podzimní Žermanice

Podzimní přehrady mám od malička rád. Vzpomínám rád na dobu, kdy jsem jako kluk rybařil a chodil s tátou na Těrlickou přehradu. Atmosféra podzimu kolem vody je nádherná. Ticho, jemné paprsky slunce, opar nad vodou….z rána mlha, chlad, pak vysvitne slunce. Kdo nezažil, nepochopí. A večery jsou krásné také.

P9164952

Chtěl jsem udělat nějaké ranní fotky, typické „mlhovky“. Plánoval jsem, že jednou sednu na skútr a brzy ráno zajedu k vodě. Včera večer jsem měl ale nějaké cukání, prostě mi to nedalo, tak jsem vzal foťák, hodil ho do kufru skútříku a vyrazil neplánovaně okolo 18h směrem na Žermanice. Těrlicko mám nafocené hodně, ale Žermanice zdaleka ne.

P9164993

Mám je více z ruky, bez skútru taková rychlovka nebyla možná. Tak jsem dorazil k vodě, poblíž hráze, vytáhl foťák  a začal se rozhlížet, kudy a jak to vzít. No a pak jsem zkusil polarizační filtr a najednou to přišlo. Bavil jsem se focením a věděl, že výsledek bude stát za to.

P9164996

Po nádherné půlhodině jsem to zabalil a vyrazil domů.  Na hrázi jsem však ještě jednou zastavil a udělal z ní pár fotek.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..