Předsilvestrovská procházka – ráno Lučina, odpoledne Těrlicko

Dnes ráno to vypadalo, že bude krásné, slunečné, leč mrazivé počasí. A taky to tak bylo. A protože jsem ještě nedostal možnost otestovat vánoční dárky – dva nové objektivy, filtr (y) a stativ v terénu, vyrazil jsem ven.

Vzhledem k tomu, že po 13h jsem měl domluvený sraz s dědou – chtěli jsme se jít podívat na Těrlickou přehradu, vyrazil jsem před 10h dopoledne na chvilku na Lučinu.

PC306353

Mrzlo, až praštělo, zima jako v tanku či jako na Sibiři, jak kdo chcete. V údolí u řeky to bylo ještě horší, než nahoře ve městě. Málem mi k novému polarizačnímu filtru přimrzly prsty 🙂

PC306365

Ale jinak bylo nádherně, zimní pohádka.

Prošel jsem se okolo řeky od mostu Na Selské až po letní kino, tam jsem se vyškrábal na Nábřeží a protože už bylo pomalu 12h, spěchal jsem na oběd a brzo mě čekala další cesta, autobusem jsem dojel domů.

Po obědě a krátkém neplánovaném zdržení se v 13.30 u Permonu setkávám s dědou a vyrážíme směr Těrlicko, konkrétně – Pacalůvka. Trasou, kterou už znám metr od metru. Variantu, že zajdeme až na hráz a obejdeme přehradu nakonec zamítáme – vraceli bychom se až za tmy a navíc kus po frekventované cestě na Těšín.

Takže dojdeme na Pacalůvku, projdeme známá místa, já zkonstatuji, že vždy se dá nafotit něco nového – nad přehradou se totiž pomalu snáší krásný, ale mrazivý soumrak.

PC306372 Zimní soumrak na Těrlickou přehradou

A už zase pomalu nastupujeme zpáteční cestu, vracíme se ovšem poněkud jinak. Jak přibývalo hodin, teplota citelně klesala, mráz bodal do obličeje čím dál víc a musím říct, že jem byl za týdení strnisko rád (a na Silvestra na horách si ho na 100% nechám 😀 )

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..