Procházka parky jarní Olomouce

Ve čtvrtek 16. dubna jsem si jako každý týden odkroutil svoji jedinou hodinu od 8.00 do 9.30 a místo toho, abych hned zamířil na nádraží a jel před desátou domů, jsem si šel udělat procházku po jarní Olomouci, hlavně po jejích parcích.

Botanické zahrada v Bezručových sadech Botanické zahrada v Bezručových sadech

Jaro se letos opravdu takřka nekoná, člověk má dojem spíše léta, vše kvete o měsíc dřív a teploty také spíše letní. Takže chození “městkou šedí” jsem zavrhl a šel se projít do parků, především do Bezručových sadů pod hradby, kde to mám ze školy “přes ulici”, botanickou zahradu vedle jsem si nechal na jindy, bylo by to téma na celý den a navíc ještě počkám, až se všechno rozkvete ještě víc.

Olomoucké městské hradby v Bezručových sadech Olomoucké městské hradby v Bezručových sadech

Procházka parkem kolem Mlýnského potoka, po pravé straně městské opevnění, byla opravdu kouzelná. Ze sytých barev člověka až bolely oči, počasí nádherné.

Mlýnský potok, který protéká Bezručovými sady Mlýnský potok, který protéká Bezručovými sady

Poté jsem volně proti proudu potoka došel až k parku pod katedrálou Sv. Václava a několik fotek pořídil i zde. Nicméně, nakonec jsem se ještě vrátil do Bezručových sadů, prošel je ještě jednou, na skok nakoukl i do botanické zahrady a poté zamířil na oběd.

Park pod katedrálou Sv. Václava Park pod katedrálou Sv. Václava

Menší překvapení, oblíbená hospoda byla zavřená, takže jsem se musel přesunout a kus dále. A protože po obědě mi zbývalo ještě dost času, udělal jsem si před cestou na nádraží ještě menší procházku proti proudu Moravy směrem na Klášterní Hradisko, na které, jak jsem otipoval z druhé strany řeky, bude jeden den na focení taky málo.

Klášterní Hradisko Klášterní Hradisko

Na nádraží jsem došel skoro přesně na čas, vlak neměl zpoždění a tak jsem v Havířově byl zhruba v 14.30 místo v 11.50, ale myslím, že to rozhodně stálo za to. Jarní parky v Olomouci jsou pravdu nádherné !

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..