Ráno u Lučiny

Na foťák jsem v poslední době moc nesáhnul, respektive sáhnul – ale doma v bytě. Vytáhnul ho z brašny, zapnul…a vrátil zpátky. Kvůli protáhlému zkouškovému jsem neměl ani čas jít ven fotit, a když už by čas na chvilku i byl, tak zase vůbec nebyla chuť. Ale v poslední době se značně zablýskalo na lepší časy, především ve čtvrtek.

Z Olomouce jsem po úspěšné misi přijel po 11h dopoledne a šel spát. Mám už ze zkouškového dokonale přehozený režim den/noc. Probudil jsem se před druhou ráno a nemohl už usnout, takže jsem zapnul PC, surfoval po netu. A kolem třetí hodiny mě napadlo, že by nebylo od věci se jít brzy ráno projít na Lučinu.

První paprsky slunce v lese u Lučiny (6:43) První paprsky slunce v lese u Lučiny (6:43)

Jak vypadá ranní krajina a jak je hezká vím, ale dlouho jsem takhle venku nebyl. Na Lučině nikdy. Takže po čtvrté hodině vypadnu z bytu a za šera mířím do údolí Lučiny. Všude jsou tady cáry mlhy, navíc ještě tma.

Chtěl jsem udělat nějaké „wildlife“ fotky, doufal jsem, že takhle brzy nad ránem potkám na loukách u řeky hodně zvířat. Ano, hned se setkávám s bažantem, ale jednak je tma, jednak si mě na dosah mojí 40-150ky nepouští.

Sluneční reflektor (6:16) Sluneční reflektor (6:16)

Zajímavější je, že na podmáčených loukách, kde je po nedávných deštích tak 10 cm vody, loví asi pět čápů žáby ! Čápy bych tady ani moc nečekal. Pohled je to krásný, ale objektiv svým rozsahem nestíhá. Ale nakonec dělám alespoň dokumentační fotku.

Podmáčené louky jsou brzy ráno plné čápů, kteří tady loví žáby Podmáčené louky jsou brzy ráno plné čápů, kteří tady loví žáby (5:35)

Pak se posouvám kolem řeky a pomalu začíná vylézat sluníčko a první paprsky dopadnou i na řeku. A teď je to to pravé ořechové ! Světla dost (a nádherného), slunko přímo čaruje.

První paprsky slunce nad řekou (6:07) První paprsky slunce nad řekou (6:07)

Už jsem došel až do míst, kde se louka zvedá a končí mokřina. Na krásně osvětleném trávníků hopská v dálce několik zajíců, ale dostat se k nim na „dostřel“ je opět nemožné.

Na suchých loukách pobíhá i v pozdějším ránu spousta zajíců (6:23) Na suchých loukách pobíhá i v pozdějším ránu spousta zajíců (6:23)

Blíží se sedmá hodina, takže venku už jsem dost dlouho. Přejdu most přes řeku a v lese na jejím břehu mi slunko mezi větvemi stromů namalovalo nádherný vějíř paprsků.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..