Ráno u přehrady

V pátek se mi podařilo udělat těžkou zkoušku, byl to boj a nápor na nervy. Doma jsem okamžitě usnul s tím, že pokud se vzbudím nad ránem a bude hezky, vezmu foťák a půjdu se podívat k přehradě na svítání.

A tak se i stalo – ve 2h se probouzím, usnout už nemůžu, tak kouknu z okna a vidím, že hezky je. Po 4h tedy vycházím a noc bledne, když procházím Havířovem směrem na Merkur. A když jsem úplně na kopci, už je světlo a na východě vidím náznaky svítání.

dsc_0014

Dojdu k přehradě a vidím, že nějaký opar a mlha sice je, ale na ty správné je třeba si ještě počkat – tak  do konce července, do srpna. Je nízký stav vody – to již delší dobu, na nyní ostrůvku (jindy polostrůvku, (záleží na stavu vody, rozhoduje pár cm) se již uchytila tráva a křoví. A teď tam sedí rybář.

dsc_0031

Sluneční paprsky do údolí přehrady proniknou až později, tak zatím chodím a snažím se něco nafotit, než vyleze slunko a začne čarovat. Nic super to ale není, bude třeba sem zajít opravdu ,až budou ráno ty správné mlhy…

dsc_0057

Pak již vychází slunko a krásně ozařuje ostrůvek s rybářem – dočkal jsem se. Tak poslední fotka – a otáčím se na cestu domů, na snídani…

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..