Mapa trasyNa Silvestr roku 2014 jsem měl naplánovaný další výšlap na hory. Den předtím jsem byl na Smrku, nebyl jsem si moc jistý, že ráno vstanu a bude se mi chtít. Lehká trasa, Těšínské Beskydy, tedy vlakem do Návsí a na Filipku, kde si dám oběd a sestoupím do Hrádku či Bystřice. Mělo by být krásné počasí, ale to mělo být už na Smrku.

Večer si vše nachystám, ale ráno v 8h to nevypadá zrovna na hezké počasí. Kašlu na to, říkám si a zalezu zpět do pelechu. V 9h mě ale budí táta, ať se kouknu ven…a tam je krásně.

Změna plánu, jedu. Pojedu vlakem v 11h, v Návsí jsem ve 12h na Filipce ve 13h. Snídám, mám spoustu času…a pak mi ujede autobus a já zoufale chytám na minutu přesně vlak v Suché. Hezký začátek, ale počasí je takové, že by mě mrzelo sedět doma.

V Návsí koukám, že počasí je hezké i na horách a pomalu stoupám na Filipku, občas fotím. Paráda, oproti Smrku lehárko. Akorát se pak trošku zatahuje. Dojdu na Filipku, tam podle očekávání narváno.  Objednám si jídlo, pivo a sedám veku. Oběd na sněhu 🙂

Rozhoduji se, že sestoupím mě neznámou trasou do Nýdku a pak se uvidí, buď chytnu autobus do Bystřice, nebo těch pár km dojdu pěšky. Vyrážím a nelituji, mírné klesání, ze začátku pár výhledů, do toho zasvítilo slunko. Pak sestoupím do lesů a s focením pro dnešek končím, ale to mi nevadí.

Oproti včerejšku je daleko tepleji, mrzne, ale tak nějak příjemně. Sestupuji, nejsem unavený, pohoda. Dojdu do Nýdku a koukám na mobilu, jak mi jedou vlaky. A najednou vidím autobus. Jenže vlak, co mi jede teď, stejně nestihnu. A čekat hodinu na nádraží? To se raději krásně projdu pěšky a stihnu vlak za tu hodinu!

Pokračuji tedy pěšky, koukám, jak se lidé sjíždí na Silvestra a jak se v domech okolo chystají na oslavy a je mi fajn. Po dlouhé době skvělý Silvestr, který si užívám. Dojdu do Bystřice, minu hezký dřevěný kostel, který budu muset jednou pořádně nafotit. A už jsem na nádraží a za chvilku tu je vlak.

Narvaný k prasknutí, tohle je horší, než celý výšlap 😀 Do Těšína ale vydržím, tam přestup a za chvilku jsem v Suché. Krátká procházka a zhruba v 18h jsem doma. A večer? Fotky, zajdu za mámou a už, abych se vracel domů na půlnoc. A pak před 1h spokojeně usínám… 🙂

Prohlédněte si také