Skály na Horním Mazáku

  • Rubriky příspěvkuBeskydy
  • Komentáře k příspěvku0 komentářů

Stále jsou v Beskydech místa, kde jsem v životě nebyl. A to i velice blízko míst, kudy chodím běžně. Loni jsem takto „objevil“ vodopády Satiny na Lysé hoře a Bučací vodopád na Smrku.

Letos jsem si řekl, že je čas podívat se na skály Horního Mazáku na Lysé. A tak jsem krajem července pozdě odpoledne vyrazil. Chtěl jsem nadělat snímky v večerním světle, v oné pověstné „zlaté hodince“.

Autor na skalách

Počasí vypadalo všelijak, doma krásně, po cestě na déšť. Ale Aldin na mobilu nelhal a když jsem stoupal z Ostravice směrem ke skalám, udělalo se zase hezky. Chvíli jsem skály hledal, ony jsou totiž mimo značenou cestu a nejsou ani na běžných mapách! Když se podařilo, byl už krásný letní podvečer.

Skály na Horním Mazáku

Prošel jsem si skály zespodu, kde je k nim přelepená horolezecká chata Tatranka, která patří horolezcům z Frýdku Místku.

Pak jsem vylezl na vrchol skal, odkud jsem měl krásný výhled do údolí a na protější masiv Smrku. Počasí a světlo bylo vynikající, takže jsme se pokusil ho využít, jak to jen šlo.

Pohled ze skal na masiv Smrku

Pak jsem zabalil foťák a jen tak seděl a vychutnával si tu atmosféru. Odcházel jsem, až když pomalu padalo šero. A že jsem v Ostravici měl ještě dost času, než mi pojede vlak, stihnul jsem i pivo a večeři. 🙂

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..