Soběšovický kostelík

Kostelík v Soběšovicích je viditelný z hlavní cesty, po které jsem nesčetněkrát jel na kole. A už jsem ho také jednou dávno v letní podvečer fotil. Celkově krásně zapadá do krajiny a doslova vždy přitahuje  z cesty můj pohled.  Taková ta půvabná venkovská krajina, které na Ostravsku moc není, ale směrem na Beskydy se objevuje stále hustěji.

PA095390

Dnes jsem uvažoval, kam zajít zkusit udělat pár podzimních fotek a vzpomněl jsem si na kostelík. Věděl jsem, že okolo něj stojí pár stromů, takže o podzimní barvy neměla být nouze a navíc mě to tam nějak táhlo. Takže odpoledne jsem se sebral a motorizovaně se přesunul na místo „n“. Hned první věc, které jsem si všimnul, byla ta, že kostelík je krásně opravený.

PA095395

Těch několik let zpátky to byla klasický šeď, nyní krásná bílá omítka. Toho jsem si z cesty nějak nevšimnul. Když jem přišel blíž, divil jsem se dál. Běžně jsou zdejší kostelíky po vesnicích poměrně zanedbané, jako např. v blízkých Domaslavicích. Ovšem, tady jsou krásné chodníčky v zámkové dlažbě, upravená zahrada, která jako podzimní vypadala opravdu krásně. A navíc omítka byla i zblízka dokonalá. Žádná šeď!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..