Člověk často ani netuší, kolem čeho chodí. Šel jsem se v neděli projít – autobusem na hráz Těrlické přehrady a pěšky pak na Kostelec a dál na Babí horu. Znám to tady, jezdím tu na kole a vím, že jdou odsud krásné výhledy na Beskydy.

Ale náhodou, když jsem váhal, kudy jít v Hradišti dále, jsem si na mapě na mobilu všiml „Sochařského parku„. A že to bylo kousek, zamířil jsem tam. A musím říct, že jsem jen zíral.

Jedna se o příjemnou planinu, odkud je krásný výhled na Beskydy. To by nebylo až tak zvláštní, prostě hezké místo. Jenže na planině jsou postavené nejrůznější sochy a vše doplňuje několik laviček na sednutí.

Opět stylové, perfektně vytvářejí ráz místa a pro podvečerní rande se to tady hodí parádně :). Hned za parkem jsou ohrady, ve kterých se pasou krávy, jako někde na horách. Byl jsem zde v pozdním odpoledni, slunce se klonilo k západu a  já jen koukal na sochy, na hory a užíval si atmosféru místa.

Některé sochy mi v protisvětle připomínaly staré menhiry a asi to není náhoda. Vyvýšená planina, pohled na hory, západ slunce… nádhera!!! Rozhodně doporučuji k návštěvě!

Prohlédněte si také