Splav na Lučině II.

Po týdnu jsem se dnes zašel kouknout ke splavu a tentokrát si vzal stativ. Jenže po deštích přibylo v řece vody, takže splav už není pomalu vyschlý, jako minule. Když jsem situaci viděl, byl jsme dost zklamaný. Navíc bylo moc světla, sluníčko svítilo a byl problém se dostat na dlouhé expozice (ND filtry jsem nějak „propil“).

Podmínky nic moc na to, co jsem chtěl fotit. Ale rozhodl jsem se to aspoň zkusit. Rozbalil jsem stativ, chtěl sundat destičku a ta mi padá do tůně mezi dva kameny. Bezva, ještě tohle!

Takže vyhrnout rukávy a začít lovit. Jenže – ono do tůně není vidět, takže lovím po hmatu, v pěkně ledové vodě. Ani nevím, jestli držím šutr…ale na třetí pokus destičku vytahuji! Zázrak! No, konečně začínám fotit. Slunko svítí „na devět čaganů“,  takže úspěchem byl nakonec čas 0.5s. Ale i to nakonec stačilo.

Po chvilce se dokonce trošku zatáhne a hned to jde lépe. Ale minulý týden to to vypadlo lépe, leč – bohužel. Ber, co zrovna je! Cestou zpět jsem se ještě zastavil pod jedním kaštanem a cvaknul tak podzimní fotku, že více podzimnější už snad ani být nemůže :).

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..