Splav na Lučině II.

Po týdnu jsem se dnes zašel kouknout ke splavu a tentokrát si vzal stativ. Jenže po deštích přibylo v řece vody, takže splav už není pomalu vyschlý, jako minule. Když jsem situaci viděl, byl jsme dost zklamaný. Navíc bylo moc světla, sluníčko svítilo a byl problém se dostat na dlouhé expozice (ND filtry jsem nějak „propil“).

dsc_0019

Podmínky nic moc na to, co jsem chtěl fotit. Ale rozhodl jsem se to aspoň zkusit. Rozbalil jsem stativ, chtěl sundat destičku a ta mi padá do tůně mezi dva kameny. Bezva, ještě tohle!

Takže vyhrnout rukávy a začít lovit. Jenže – ono do tůně není vidět, takže lovím po hmatu, v pěkně ledové vodě. Ani nevím, jestli držím šutr…ale na třetí pokus destičku vytahuji! Zázrak! No, konečně začínám fotit. Slunko svítí „na devět čaganů“,  takže úspěchem byl nakonec čas 0.5s. Ale i to nakonec stačilo.

dsc_0008

Po chvilce se dokonce trošku zatáhne a hned to jde lépe. Ale minulý týden to to vypadlo lépe, leč – bohužel. Ber, co zrovna je! Cestou zpět jsem se ještě zastavil pod jedním kaštanem a cvaknul tak podzimní fotku, že více podzimnější už snad ani být nemůže :).

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..