Štramberk

Jako cíl dalšího “prázdninového” výletu jsem si v neděli 15. června zvolil Štramberk, městečko v podhůří Beskyd, nazývané Lašský betlém.

 Do Štramberku jsem vlakem dorazil před 14h a tady jsem udělal první chybu – letní slunce bylo ostré a silné až příliš, stíny černé, světla přepálené. Klasická fotografická poučka – “v létě se fotí ráno a poté až večer” – a já se na ni (pro mě typické) vykašlal.

Roubené chalupy Roubené chalupy

Další problém byl tom, že zde byla doslova noha na noze. Že je Štramberk turisticky atraktivní mi bylo jasné, ale lidí mi přišlo opravdu hodně. Až později jsem se dozvěděl, že zde včera probíhaly nějaké místní slavnosti – čímž se to vysvětlilo. Pro focení ovšem další negativní faktor.

Štramberské náměstí - kašna Štramberské náměstí - kašna

Nicméně, některé fotky se nakonec i povedly. Prošel jsem se po náměstí, největší pozornost jsem se ale snažil věnovat roubeným chalupám podél “hlavní” cesty, nakonec jsem vylezl i na věž a udělal pár snímků Štramberku “z vrchu”. Počasí bylo tentokrát nádherné.

Roubené chalupy Roubené chalupy

Počítám ale ještě s další návštěvou, nejlépe někdy z kraje podzimu, kdy zde bude méně turistů.

Štramberské náměstí Štramberské náměstí

Ke konci výletu jsem zaregistroval nějaké smítka v hledáčku (na matnici) – u zrcadlovky nikoliv závada, ale běžný jev. Ty jsem se snažil doma vyčistit a dopadlo to tak, že foťák jsem nakonec v úterý svěřil servisu Olympus v Přerově :).

Do druhého dne byl vyčištěný jak hledáček, tak snímač i objektiv, maximální spokojenost, po otřesných zkušenostech s prostějovským servisem Minolta změna nepopsatelná. Samozřejmě v rámci záruky vše zdarma. Takže v pohodě pokračuji s focením.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..