Travný

  • Rubriky příspěvkuBeskydy
  • Komentáře k příspěvku0 komentářů

Travný je jedna z nejvyšších beskydských tisícovek a díky tomu, že na vrcholu není žádná chata, tak je poměrně málo navštěvovaný. Tolik „obecná pravda“. Tohle ale berte s rezervou. Na můj vkus je i tady lidí víc, než dost.

Přes průseky je místy pěkný pohled na Lysou horu, která leží hned přes údolí, vrchol je ale zalesněný, takže výhledy do krajiny jsou jen místy. Jednou jsem tady už byl v létě a nějak jsem si říkal, že bych se tady mohl zase podívat.

No a protože podzim 2016 byl parádní, jednu říjnovou neděli jsem vyrazil na cestu. Auto jsem nechal zaparkované v Pražmě na parkovišti za kostelem – osobní a místní znalost se prostě hodí. Přímo na nástupu na trasu, ideální místo.

Po modré mířím směrem na Přelač, stoupání je poměrně ostré, ale za chvilku stojím na pase Na Přelači a koukám do údolí Morávky. Je hezky, užívám si podzimní idylku. Zatím jsem šel po známé trase, tady jsem jel kdysi na kole.

To se ale brzy mění, pokračuji dál a cesta se hned mění v solidní krpál. Ten nějak nepolevuje až na vrchol Travného. Lidí kolem je celkem málo, zato se podivuji, že na vrcholu a těsně pod ním je už místy trošku sněhu. A taky pořádná zima! Chvilka odpočinku, pár fotek a nastoupím zpáteční trasu.

Dojdu na rozcestí Travný a po zelené, přes Malý Travný, sestupuji do Moraváky. Těsně nad ní se otvírá díky vykácené části lesa několik pohledů do celého údolí Morávky a na protější hřeben. Spolu s odpoledním sluncem a podzimními barvami paráda na pohled i na focení.

No a za chvíli jsem pak úplně dole. Ještě pár fotek a už jen dojít kus po silnici zpět do Pražma k autu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..