Velký Travný

  • Rubriky příspěvkuBeskydy
  • Komentáře k příspěvku0 komentářů

22. 7. jsem se vydal na další výlet do Beskyd – tentokrát jsem jel autobusem do Frýdku-Místku, dále do Raškovic a odtud na Visaleje, nástupní bod zelené trasy na Velký Travný (něco přes 1200 m n.m).

Cesta na vrchol je velice příjemná, stále pozvolné stoupání, žádné divočiny. Díky tomu, že zde nestojí žádná chata, nechodí tu ani davy turistů – a to je jen dobře, hodlám se zaměřovat čistě na takovéto “nezasviněné” štreky.

Vlastně po celou dobu až na vrchol jsem potkal tak 4 lidi, z toho se dvěma jsem se dal do řeči a podstatnou část cesty jsme šli spolu.

Vrchol Velkého Travného... Vrchol Velkého Travného...

Zelená trasa vede až na rozcestí pod Velkým Travným – tady se křižuje s modrou. Na vrchol hory vede právě modrá, jedná se o něco málo přes kilometr chůze. Dále po ní můžeme pokračovat směrem do Krásné.

Nicméně já se na Travném zastavil, nasvačil se, rozloučil se svými spolupochodujícími, kteří šli na borůvky, a snažil se udělat nějaké fotky.

Pohled z Travného do roviny, vpravo Prašivá a pod ní fabrika Hyundai (na obzoru vzadu je vidět Havířov) Pohled z Travného do roviny, vpravo Prašivá a pod ní fabrika Hyundai (na obzoru vzadu je vidět Havířov)

Vrchol je samozřejmě zarostlý, výhledů moc není, vlastně jenom na Lysou horu a poté do roviny, kde v dálce byly vidět  haly Hyundai v Nošovicích a úplně na obzoru i Havířov.

Zajímavostí na vrcholu je také památník Františka Goly, který je ale neudržovaný a rozpadlý. Bohužel, slunko mi ze začátku moc nepřálo, ale po nějaké době vylezlo z mraků a tak jsem pár slušných záběrů udělal.

Pohled na Lysou horu Pohled na Lysou horu

Poté jsem, asi ve 12h, vyrazil na další cestu – vrátil se po modré kousek zpět na rozcestí a dále šel opět po zelené, směr Malý Travný, kde stojí památník na partyzánské boje ze 2. světové války a dál na Morávku.

Cestou udělám ještě několik fotek, potkám své staré známé, které jsem došel a ve 14.06 sedám v Morávce na autobus zpět do Frýdku-Místku. Tam ale čekám hodinu na spoj do Havířova, takže doma jsem nakonec před 17h.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..