Přes Stožek až na Čantoryji

Na 4. července jsem si naplánoval asi 30 km dlouhou trasu z Návsí na Čantoryji a zpět do Nýdku a dále do Bystřice na vlak. Kvůli delší trase jsem vyjížděl už před 6h ráno, abych v Návsí byl zhruba v 7 a měl na trasu, která je dlouhá zhruba 30 km, dost času.

Hned ze začátku cesty z Návsí na Velký Stožek jsem si vyžral nejhorší stoupání, fakt celkem padák. Když se jednou uprostřed louky přidala silná alergie a navíc to vypadalo na déšť, skoro jsem už uvažoval o tom, že to otočím.

Naštěstí jsem pokračoval dál a po nějaké době se  mi to vrátilo – kousek nad Groníčkem se mi podařilo udělat první dvě slušné fotky. Poté cesta začala opět stoupat až na Velký Stožek, kde jsem v chatě za nehorázné 4 zloté doplnil zásobu vody (malá flaška minerálky).

Hned za Velkým Stožkem mě čekalo pro změnu prudké klesání, ale to byl na dlouho dobu poslední nepříjemný úsek trasy, dál jsem šel po klasické beskydské “houpačce” mezi loukami, pastvinami a usedlostmi.

Tak to pěkně šlo až na Velký Sošov, kde jsem si dal na necelou hodinu pauzu, doplnil vodu (opět za stejné peníze), najedl se a částečně usušil boty a ponožky, které byly chůzí na loukách promočené. Na další cestě jsem potkal jednoho sympatického kolegu a zbytek cesty jsme už táhli ve dvou.

Ostřejší stoupání začalo až pod Čantoryjí, tam to byl slušný padák, nicméně zase poměrně krátký. Čantoryje mě zklamala, žádné výhledy se odsud nekonaly, stromy bránily výhledu, navíc jsem si tam připadal jako na náměstí v Havířově – všude spousta lidí.

Tady se musím zmínit, že během cesty z Návsí až na Velký Stožek jsem nepotkal vůbec nikoho a později z Velkého Stožku na Sošov také byl také docela slabý  “provoz”. Lidí začalo přibývat až pod Čantoryjí a na ní to už byla hrůza.

Po krátké vrcholové přestávce jsme se vydali na zpáteční cestu do Nýdku, což už byla poměrně nudná záležitost a v Nýdku jsme při pohledu na rozpálenou asfaltku do Bystřice raději počkali půl hodiny na autobus.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..