U paní Zimy

Už dávno jsem chtěl zkusit nafotit fotky u zimní řeky, vodu rozmazat na dlouhý čas a zachytit tvary, které vykouzlil mráz. Jenže jsem se k tomu stále nemohl nějak dostat. Až včera jsem si na to opět vzpomněl, a protože hezky mrzne, usoudil jsem, že na splavu na Lučině už bude co fotit.

Protože ND filtry nejsou, uvítal jsem i to, že bylo zataženo a už po 15h – aspoň budou vycházet delší expoziční časy. Když jsem se před 16h dostal na místo, viděl jsem, že až tak jednoduché to s časy nebude, abych se dostal na 1s a delší, musel jsem buď hodně clonit, nebo…vytáhl jsem z brašny polarizák, našrouboval ho a časy se hezky natáhly a když jsem ještě přiclonil, bylo to skoro ideální.

Nasadil jsem foťák na stativ a začal se snažit. Slezl jsem na zídku u splavu, na které tekla voda. Goretexové boty naštěstí nepromokly, ale zima byla řádná… Už po příchodu ke splavu jsem viděl, že mráz opravdu kouzlil a bude jen na mě správně vybrat a komponovat.

Po asi půlhodině hraní jsem skončil, pracně se zvedl z podřepu u stativu a začal balit. Já zmrzlé nohy, stativ namrzlé. Akorát to pro dnešek stačilo…

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..