Uherské Hradiště – Rochus

Pokaždé, když jsem u Theoše v Hradišti, chodíme se projít z Mařatic do polí ke kapli sv. Rocha. Místo je to krásné, ale zatím jsem nikdy neměl štěstí na ideální světlo.

Buď jsme tu byli za příliš ostrého slunce, nebo bylo zataženo. Tentokrát jsem se rozhodl sem zajít několikrát na vlastní pěst, bez ostatních, abych měl na focení klid. A vyplatilo se to, hned první ráno po 8h se mi daří slušná fotka, jen chyběl stativ kvůli HDR…

Další den jsem tady dokonce dvakrát – odpoledne, když byly na obloze krásné mraky, ale slunce bylo ještě dost ostré, a pak navečer. Konečně se mi tak podařilo udělat alespoň trošku koukatelné snímky…

Když jsem odcházel v podvečer od kaple, rozhodl jsem se zajít ještě do polí, které začínají hned za parčíkem kole kaple. Atmosféra letního podvečera vprostřed polí je krásná, pamatuji si ji dobře z dětství, když jsem na prázdniny jezdil k rodině na statek v Ráječku u Zábřehu na Moravě.

Když jsem přišel na okraj polí, viděl jsem, že to byl dobrý nápad. Krásné podvečerní světlo, výrazné mraky…bylo co fotit. Bohužel slunko zalézalo za mraky, já se musel pomalu vrátit zpět k Theošovi domů, takže pár fotek a někdy příště zase…ale bylo to fajn!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..