Večerní Olomouc

V úterý bylo v Olomouci hezké počasí, jen tak „na tričko“. Plánoval jsem, že půjdu odpoledne fotit, ale po návratu ze školy si na chvilku zdřímnu – a bylo 18h pryč. Stejně jsem se ale sebral foťák šel se projít.

Byl krásný jarní večer, pořád na to tričko. Zamířil jsem do centra, na náměstí. „Zlatá hodinka“ už ale byla pryč, tak jsem chtěl počkat na tmavomodrý soumrak. Než přišel, blonckal jsem se v okolí náměstí. Když jsem scházel z Žerotínova náměstí, měl jsem před sebou krásný pohled na věž radnice při západu slunce…

Věž radnice Věž radnice

Pak jsem došel na Horní náměstí a akorát právě začínala ta správně indigová barva oblohy. Neměl jsem sice stativ, ale spoléhal jsem na stabilizaci Nikonu a na to, že na rozdíl od Olympusu unese vyšší ISO. No, unese, ale stativ je stativ…příště budu mít alespoň malý GorillaPod. Nafotil jsem si morový sloup – Sloup Nejsvětější Trojice, včetně jeho vrcholu.

Sloup Nejsvětější Trojice Sloup Nejsvětější Trojice

Pak jsem si sednul k zatím vypuštěné Ariónově kašně, či spíše přímo do ní, a pokoušel se vyfotit nějak snesitelně její sochy. Tady jsem si vyhrál dost dlouho – a vyloženě jsem si to focení užíval.

Ariónova kašna Ariónova kašna

Jenže pomalu se ochlazovalo a bunda by se pomalu asi hodila… Tak jsem skončil, cestou ještě cvaknul kašnu Hygie přímo ve zdi radnice a vyrazil směrem domů.

Po cestě se v Pavelčákově ulici přímo nabízelo ještě jednou vytáhnout z batohu foťák. A pak už rychle domů…

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..