Večerní Těrlicko

V pátek odpoledne jsem si říkal, že by to chtělo udělat nějaké jarní fotky. Zašel jsem si do garáže pro skútr, pod sedlo hodil foťák, „pavoukem“ přichytil stativ a okolo 16h vyrazil.

Napřed jsem se jel podívat směrem na Žermanice, ale nic. Bylo krásně, obloha ale úplně „vymetená“, modrá bez jediného mráčku, na focení nic zajímavého. Tak jsem najednou dostal nápad zajet si aspoň na vyhlášené langoše, které mají v jedné hospodě na břehu Těrlické přehrady!

P5067452

Po zhruba čtvrthodině jsem u druhé přehrady, před hospodou zastavuji, pochvaluji si, že skútřík lítá jako motorová myš a jdu na langoše. Překvapuje mě, že je tu hodně lidí, ale místo s výhledem na vodu nacházím. Místní specialitka nezklamala, chvilku posedím nad nealko pivem (vychlazené se to dá pít) a přemýšlím, co dál.

P5067429

Blíží se 19h, nad přehradu se snáší krásný jarní večer a nádherné světlo. Přesunuji se kousek dál, do známé zátoky, a vidím, že se budu moct fotograficky vyřádit.

P5067440

Přecházím po břehu, hledám ideální výhledy pro záběr, při focení vnímám, jak se rychle mění světlo. Když se vracím zpět ke skútru, osvětlení je úplně jiné, než před půl hodinou, když jsem přijel. Na přehradu padá soumrak a krásný jarní večer…je tu opravdu moc hezky!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..