Vodopády Satiny

  • Rubriky příspěvkuBeskydy
  • Komentáře k příspěvku0 komentářů

Vodopády na říčce  (či spíše potůčku) Satině pod Lysou horou v Malenovicích, to je pro fotografy z okolí Beskyd pojem. Fotil tady snad skoro každý krajinář a hlavně podzim tady bývá vynášen do nebes.

No a já se v sobotu rozhodl, že se na tu krásu v neděli konečně podívám. Kouknu na odjezdy vlaků, pojedu z Havířova v 10:35, před 12h jsem v Frýdlantu nad Ostravicí, před 13h pěšky dojdu k vodopádům. A to budu mít spoustu času na focení. Takový byl plán. Shrnu, jak to bylo.

dsc_0032

V neděli bylo nádherné počasí, cesta byla rovněž dle plánu. Už před vodopády dělám první hezkou fotku a s vědomím, že něco už mám pokračuji vpřed.

dsc_0007

Tady narážím na první past. Naivně jsem si říkal, že na tak profláklé místo povede pomalu asfaltka. Nevede. Naopak, sestup roklí je strmý a v poslední fázi člověk jde po skalách nad vodou. Které pěkně kloužou, hlavně v absolutně nevhodných botách, jaké jsme si vzal. Takže na tohle pozor!

dsc_0024

Další věc je ta, že jsem podcenil časový faktor. Je to tady ÚŽASNÉ a stihnul jsem jen zlomek z té krásy. Focení tekoucí vody je celkem piplačka, vše mi dost trvalo, ale moc mě to bavilo a užíval jsem si to. Byl to další moc hezký podzimní den, včetně zpáteční procházky na vlak do Frýdlantu.

dsc_0052

Hodlám se sem snad již příští víkend vrátit, tentokrát ve vhodnějších botách a budu pokračovat, hlavně mě láká projít si Satinu směrem nahoru po toku. Sice to nejsou ony věhlasné vodopády, ale očekávám, že tam najdu hodně nefocených zákoutí…

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..