Zasněžený noční Havířov

Snímky dodávám zpětně (datum publikování je taky zfalšováno 🙂 ) – takže si trošičku zavzpomínám. Byla neděle 8. 2. 2009, měl jsem dva dny před druhým pokusem zkoušky ze státovědy, seděl celý den doma, pozdě večer se už nemohl soustředit na nic. A venku začal pomalounku a hustě padat snížek.

Kolem 23h chumelenice ustala a venku bylo pohádkově. Sebral jsem stativ, foťák a šel relaxovat focením. Prošel jsem město až k mojí bývalé škole – “dolnímu gymplu” a fotil. O motivy nebyla nouze, bylo nádherně. Zasněžené chodníky, žádní lidé…

Akorát na náměstí, které teoreticky mělo být pokryto vrstvou sněhu, jsem nadával – už ho projížděl maník z technických služeb a sníh odhrnoval. Cvaknul jsem tedy rychle to, co ještě odklizeno nebylo – prostředek plochy s  “kyvadlem” a šel dál dolů městem, kolem kulturáku Radosti směrem k magistrátu a gymplu. Tam jsem se otočil a po druhé straně hlavní cesty se vracel domů.

Ke zpracování fotek jsem se dostal až po úspěšně složené zkoušce, 12. 2. pozdě v noci, když jsem relaxoval po uzavření semestru tímhle způsobem :). Fotky se díky nádherné atmosféře povedly, díky RAWu a jeho možnostem jsem se zbavil také ohavného zabarvení do oranžova, způsobeného sodíkovými výbojkami v lampách.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..