Zimní ráno

Dnes ráno jsem šel fotit, opět přišly slušné mrazy a rána byla poslední dva dny krásná, na stromech se dělala námraza a tak to venku vypadalo pohádkově. Ve čtvrtek jsem ale odjížděl na zápočet, takže jsem o focení ani neuvažoval. A v pátek po tom masakru jsem do 14h spal a byl rád, že vůbec žiju. Takže k focení jsem se dostal až v sobotu ráno.

Večer jsem si nachystal věci s tím, že v 8.30 h vstanu. V 8.30 samozřejmě posouvám budík na 9.00, ale pak už se opravdu vyhrabu z pelechu a něco po 9.30 odcházím z baráku. Chtěl jsem zajít do parku za kulturákem Radost a udělat pár fotek jak Radosti samotné, tak okolního parku.

Park za Radostí Park za Radostí

A když se nebude dařit tady, tak sejdu na Nábřeží a k Lučině a přejít na vyzkoušenou záložní variantu 🙂 V parku jsem se chvíli zdržel, ale přece jen jsem se rozhodl k Lučině zajít.

Ulice Sadová Ulice Sadová

Cestou ještě nahazuji teleobjektiv místo „záklaďáku“ a zkouším ho na havranech, kteří sedí na okolních stromech. Už jsem chtěl „dlouhé sklo“ taky vyzkoušet. A byl jsem s výsledkem celkem spokojený.

P1296469

Pak už jsem sešel na Nábřeží a viděl, že tady park opravdu nezklamal. Prošel jsem ho částečně dvakrát, pak slezl u „sjezdovky“ až k vodě. Obligátní most přes Lučinu, ten už jsem fotil nespočetněkrát. Ale tentokrát mi připadal nejhezčí.

U Lučiny U Lučiny

Bylo opravdu krásně, obloha azurově modrá, stromy ojíněné mrazem. Díky mrazivému vzduchu jsou fotky i ideálně ostré. Smogu, který nás má údajně dusit, jsem si za celou dobu nevšimnul.

U Lučiny U Lučiny

Pak jsem si všimnul, že něco v hledáčku foťáku v informačním panelu bliká – docházel akumulátor.

Pravda, nabíjel jsem ho naposledy na Silvestra a fotil s ním docela hodně. A navíc ten mráz…takže se nebylo co divit. Ale nakonec vydržel, dofotil jsem s ním v pohodě…

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..