Jizerky 2014

  • Rubriky příspěvkuKrajina
  • Komentáře k příspěvku0 komentářů

Stejně jako loni, chystal jsem se i letos na návštěvu Harrachova. Vlastně jde o starou tradici, jezdil jsem tady už dávno, jen pak následovala několikaletá pauza. Tentokrát jsem se ale rozhodl, že se budu věnovat prakticky výhradně Jizerským horám.

Pohledy z vrcholu Ořešníku Pohledy z vrcholu Ořešníku

Jak mnoho lidí neví, Harrachov neleží jen v Krkonoších, jeho část již spadá pod Jizerské hory. K Jizerkám mě táhne více věcí.

Zaprvé, nejsou tak přeplněné lidmi, jako Krkonoše. Jistě, Krkonoše jsou naše nejvyšší hory a jsou krásné, ale člověk si tam často připadá jako na Václaváku. A já, jak je o mě známo, mám rád prázdné hory, prosté turistických atrakcí. Absence chat mi nijak nevadí. Po této stránce jsou pro mě Jizerky před Krkonošemi jasná volba.

Osada Jizerka a pohled na Jelení stráň Osada Jizerka a pohled na Jelení stráň

Další věc, která mě k Jizerám váže a která ovlivnila můj vztah k nim, mé focení a nakonec i letošní výběr tras je knížka, kterou jsem četl jako malý kluk. A to knížka Stezka odvahy od Miloše Zapletala. V té jsou totiž velice přesně a věrně popsány Jizerky, jak už jsem věděl z minula. Letos jsem se rozhodl, že si projdu co nejvíce míst, o kterých se v knížce píše.

Holubník Holubník

A tak jsem se 9. srpna vydal na cestu z Havířova do Harrachova. Již během ní nastal první zádrhel, který se ale brzy změnil naopak v obrovskou výhodu. Železniční trať z Velkých Hamrů a dále směrem na Harrachov je díky modernizaci koridoru zavřená a jezdí náhradní autobusová doprava.

Což pro mě znamená, že místo vlakem na nádraží Mýtiny (odkud mám do centra Harrachova 3 km pěšky) mě autobus doveze do samotného centra! Odjezdy autobusů se kryje s vlaky, vše stejné.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..