Jizerky 2014

  • Rubriky příspěvkuKrajina
  • Komentáře k příspěvku0 komentářů

Stejně jako loni, chystal jsem se i letos na návštěvu Harrachova. Vlastně jde o starou tradici, jezdil jsem tady už dávno, jen pak následovala několikaletá pauza. Tentokrát jsem se ale rozhodl, že se budu věnovat prakticky výhradně Jizerským horám.

Jak mnoho lidí neví, Harrachov neleží jen v Krkonoších, jeho část již spadá pod Jizerské hory. K Jizerkám mě táhne více věcí.

Zaprvé, nejsou tak přeplněné lidmi, jako Krkonoše. Jistě, Krkonoše jsou naše nejvyšší hory a jsou krásné, ale člověk si tam často připadá jako na Václaváku. A já, jak je o mě známo, mám rád prázdné hory, prosté turistických atrakcí. Absence chat mi nijak nevadí. Po této stránce jsou pro mě Jizerky před Krkonošemi jasná volba.

Další věc, která mě k Jizerám váže a která ovlivnila můj vztah k nim, mé focení a nakonec i letošní výběr tras je knížka, kterou jsem četl jako malý kluk. A to knížka Stezka odvahy od Miloše Zapletala. V té jsou totiž velice přesně a věrně popsány Jizerky, jak už jsem věděl z minula. Letos jsem se rozhodl, že si projdu co nejvíce míst, o kterých se v knížce píše.

A tak jsem se 9. srpna vydal na cestu z Havířova do Harrachova. Již během ní nastal první zádrhel, který se ale brzy změnil naopak v obrovskou výhodu. Železniční trať z Velkých Hamrů a dále směrem na Harrachov je díky modernizaci koridoru zavřená a jezdí náhradní autobusová doprava.

Což pro mě znamená, že místo vlakem na nádraží Mýtiny (odkud mám do centra Harrachova 3 km pěšky) mě autobus doveze do samotného centra! Odjezdy autobusů se kryje s vlaky, vše stejné.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..